Această prezentare necesită JavaScript.

Vineri şi sâmbătă, pe circuitul de rally cross din Sibiu, singurul din România unde se pot întrece două maşini în paralel cu startul din acelaşi loc, s-a desfăşurat ediţia a şaptea a Dementor Rally Show. În prima zi a versiunii româneşti a celebrei „Cursa Campionilor”, s-au întrecut piloţii înscrişi la Cupa Dacia şi la clasele 9, 11 şi 19. Piloţii sibieni au obţinut rezultate foarte bune, unde Radu David a câştigat clasa 9, iar în Cupa Dacia, Sebastian Barbu şi-a adjudecat victoria. Un alt sibian, Raul Badiu, a reuşit clasarea pe locul al treilea la Cupa Dacia. În cea de-a doua zi a competiţiei, sibianul Sebastian Barbu a continuat evoluţia bună, reuşind să se claseze pe locul al doilea la clasele 5 şi 6. La cea mai spectaculoasă clasă, cu cele mai puternice maşini, lupta pentru prima poziţie a fost extrem de strânsă. Aici au concurat cei mai buni piloţi din campionatul naţional: Titi Aur, Bogdan Marişca, Vali Porcişteanu, Dan Gîrtofan, Manu Mihalache, Daniel Ungur sau Marco Tempestini. Învingător a ieşit Manu Mihalache, pe un Mitsubishi Evo 9, pe locul al doilea s-a clasat Vali Porcişteanu (Mitsubishi Lancer Evo 9), iar pe ultima treaptă a podiumului, Marco Tempestini (Subaru Impreza N15). Această competiţie, cu caracter amical şi în afara calendarului oficial al anului, a fost ultima ocazie în acest an pentru piloţi să-şi testeze limitele. Din păcate, unul dintre cei mai buni piloţi români, Titi Aur, multiplu campion naţional, şi-a anunţat retragerea din activitatea compeţională.